Balatarin پناهندگان ایرانی در ترکیه
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 

پیام تسلیت کمیته پناهندگان کرد ایرانی در ترکیه به خانواده و دوستان اردشیر بهراهی

با نهایت تاسف چند روز پیش دوست و همسنگر قدیمی ما اردشیر بهراهی در شهر اربیل واقع در کردستان عراق بر اثر صانحه تصادف در گذشت. اردشیر بهرامی در سال ۱۳۷۸ خود را صفوف پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران رساند.و بعنوان پیشمرگ در ارگان رادیو صدای کردستان مشغول به کار شد.تا اینکه در سال ۱۳۸۱ بنا بر مشکلات شخصی مجبور به ترک سنگر مبارزه علنی شد.و با مشقت زیاد توانست خود را به شهر وان در ترکیه معرفی کند.اردشیر که جزء پناهندگان شمال عراقی محسوب میشد مدت ۴ سال در ترکیه در بلاتکلیفی متلق بسر برد.فشار روانی و هزینه سرسام اور زندگی و بی مسئولیتی کمیساریای عالی پناهندگان در ترکیه در مورد سرنوشت پناهندهای کرد ایرانی موسوم به شمال عراق توان تحمل را از اردشیر سلب کرد و اردشیر مجبور شد خطر و ریسک برگشتن به عراق و شروع دوباره زندگی از سفر را در عراق بدونه هچ پشتوانه مادی و معنوی به جان بخرد و به عراق برگردد. لازم به ذکر است که اردشیر صاحب پسریست که ۲ سال بیشتر از عمرش نمیگذرد.بنام کمیته پناهندگان کرد ایرانی در ترکیه در درجه اول به خانواده محترم ان مرحوم و بعد به تمام دوستان و همسنگران قدیمش و در کل به کلیه پناهندگان کرد ایرانی موسوم به شمال عراق از صمیم قلب تسلیت میگوئیم و برایشان صبر طلب میکنیم. و همچنان خودمان در غم از دست دادن رفیق اردشیر بهرامی شریک میدانیم.و در اخر باری دیگر از تمام نهادها و سازمانهای دفاع از حقوق بشر خواستاریم به فریاد دادخواهی ما گوش فرا دهند و قدمی در راه نجات ما از این بلاتکلیفی متلق در ترکیه بردارند که دیگر شاهد چنین حوادث تاسف باری نباشیم.ما منتظر همت شما هستیم.
کمیته پناهندگان کرد ایرانی در ترکیه
۱۸/۱۱/۲۰۰۵


قابل توجه تمام پناهندگان کرد ایرانی در ترکیه

مدتی پیش در وبلاگ کذائی و تحت نظارت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مطلبی توهین امیز و از ریشه بی بنیاد در شانتاژ اقای محمدی نوشته شد.بعد از پیگیری و تهدید اقای محمدی دال بر پیگیری قانونی نویسنده این مطلب مسئول. این وبلاگ که شخص هژیر سعیدی که یکی از پس ماندهای کمونیست کارگری در ترکیه هست و خود را بعنوان پژمان فولادوند مسئول وبلاگ شمال عراقی معرفی نموده اداره میشود.یکی از مهمترین کارهای این وبلاگ ایجاد نفاق و تفرقه در میان پناهندگان کرد ایرانی و مخصوصا پناهندگانی که قبل عضو حزب دمکرات کردستان ایران بوده اند است.هژیر سعیدی با ارسال ایمیلی به اقای محمدی تهیه و ارسال این مطلب توهین امیز را به من نسبت میدهد که خوشبختانه اقای محمدی با درایت کامل فورا عمق ماجرا را خواند.و با اینجانب تماس گرفت.و بدینوسیله به کذای بودن حرفهای پژمان فولادوند(هژیر سعیدی) پی برد.حال لازم میدانم دلیل اجرای این طرح نفاق را از جانب هژیر سعیدی مختصر توضیح دهم.بعد از درج یک مطلب که حاوی افشاگری یکی از کادرهای برجسته کمونیست کارگری در وبلاگ اینجانب روژوان میدیا به ادرس
www.azadi-rojvan.blogsky.com و شکست سیاسی کمونیست کارگری توسط این وبلاگ تمام سران رده بالا کمونیست کارگری اقدام به لجن پراکنی و کشیدن چک بی محل در شانتاژ این جانب و دفاع از سوسیال خراباتشان منصور حکمت نمودند.از اینرو طبیعی هست مهره ناچیز کمونیست کارگری هم برای اربابانش دستمال را به دست بگیرد و در پی انتقام از من حیله کند.لازم به ذکر است که به کلیه دوستان شمال عراقی و پناهنده پیشاپیش اعلام نمایم که اینجانب مسئولیت هیچ مطلبی را که در وبلاگ کذائی شمال عراقی درج گردد را به عهده نمگیرم. اصل ایمیلی که توسط هژیر سعیدی به اقای محمدی ارسال شده در اخر این مطلب درج میگرد.
شاهین بغدادی

<shomaleraqi@yahoo.com> wrote:

>
> Aghayan mohamad mohamadi (mamosta mohamad) + Hamid
> Emami
>

>
> ma matlab ra az weblog bardashtim. matlabe tawasote
> shaxsi bename shahin baghdadi az ankara baraye ma
> ersal shodeh bood ke baad az barasi va kezbe an ra
> bardashtim. xosh hal xahim shod ke ba ma hamkari
> nemimayid va eshtebahat va axabre kazb ra be etela
> ma beresanid.
>
> modiryate webloge shomal eraqi
>

>
>
>
> ---------------------------------
>  Yahoo! FareChase - Search multiple travel sites in
> one click. 


yours
Hamid Emami


فراخوان به تجمعهای ایستاده اعتراضی در زوریخ

اتحادیه پناهندگان ایرانی با توجه به امر خطیر اطلاع رسانی و شرایط حساس امروز ایران و در جهت روشن نمودن افکار عمومی از وضعیت ایران و به خصوص سخنان اخیر پاسدار احمدی نژاد، رئیس جمهور منتخب شورای نگهبان و مساله اتمی وظیفه خود می داند که این مهم را به انجام برساند.

لذا بدین منظور اتحادیه پناهندگان ایرانی به مدت یک ماه روزهای شنبه تظاهراتهایی را در شهر زوریخ بر ضد سخنان متحجرانه پاسدار احمدی نژاد، نقض حقوق بشر، به بند کشیدن زندانیان سیاسی، فقدان آزادی بیان و مطبوعات، اعدام نوجوانان و جوانان، سنگسار و شکنجه و در حمایت از حقوق زنان، کارگران، فرهنگیان، پرستاران و ایرانیان در بند رژیم قرون وسطایی برگزار می نماید.

 در این رابطه از تمام ایرانیان مقیم سوئیس، احزاب و گروه ها دعوت میشود که در این حرکت اعتراضی ما را یاری نمایند.

زمانهای برگزاری:

شنبه 12 نوامبر 2005 برابر با 21 آبان 1384 از ساعت 16 ـ  14

شنبه 19 نوامبر 2005 برابر با 28 آبان 1384 از ساعت 16 ـ  14

شنبه 26 نوامبر 2005 برابر با 05 آذر 1384 از ساعت 16 ـ 14

شنبه 03 دسامبر 2005 برابر با 12 آذر 1384 از ساعت 16 ـ 14

مکان برگزاری تمامی تجمعها زوریخ روبروی کلیسای Stauffacher می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44 11 572 076 تماس حاصل نمایید.

 

اتحادیه پناهندگان ایرانی ( I.U.R )


سایت اطلاع رسانی جهت انتگراسیون ایرانیان پناهجو و مهاجر ساکن آلمان

 

www.if-id.de          

 

                                                                                       

«انتگراسیون»* سایتی تخصصی است که هدف خود را اطلاع رسانی جهت انتگراتسیون ایرانیان ساکن جامعه آلمان در زمینه امور اجتماعی  قرار داده است. انتگراسیون به مفهومی که ما آن را درک می‌کنیم پروسه وفق پیدا کردن مهاجر در جامعه وشرایط جدید  زندگی بدون اینکه هوویت فرهنگی خود را از دست بدهد می باشد. تلاشهای ما در این راستا قرار دارد.

 

اهداف ما

·    تسهیل انتگراتسیون ایرانیان در جامعه آلمان

·    در همین راستا در اختیار قراردادن اطلاعات مربوط به قوانین و همچنین اخبار مربوط به امور خارجیان و امور اجتما عی در آلمان به زبان فارسی و آلمانی ( و در آینده و در صورت امکان به دیگر زبانهای ایرانی )

·    در اختیار قرار دادن آدرس و لینک منابع آلمانی زبان در موارد فوق

·    نقد و بررسی مطالب مربوط به انتگراسیون از دیدی تخصصی، کارشناسانه، سیاسی، اجتماعی و انسانگرایانه

·    ایجاد امکانی برای ارتباط متخصصین یا علاقمندان به امور اجتماعی، برای تبادل اطلاعات و تجارب با یکدیگر

·    مخاطبان سایت انتگراسیون تنها فارسی‌زبانان نیستند،  بلکه همة آنانی می باشند که به زبان فارسی آشنایی دارند (از جمله آحاد ملیتهای ایران و همچنین غیرایرانیان). تا آنجا که به ما مربوط می‌شود، مایل هستیم مطالبمان را به تمام زبانهایی که در ایران به آنها سخن گفته می‌شود (فارسی. کردی، آذری، ...) در اختیار علاقمندان قرار دهیم. اما متأسفانه در حال حاضر این امکان را تنها به زبان فارسی داریم. لذا از همینجا علاقمندانی را که مایل هستد در سایر زبان های ایرانی، ما را یاری دهند دعوت به همکاری می‌کنیم. قبلاً از همکاری‌یتان سپاسگذاریم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت ما بازدید کنید!

www.if-id.de

 

 انتگراسیون مفهومی است که بسیاری در امور اجتماعی و بویژه امور خارجیان از آن تلقی های متفاوت ارائه می دهند. از آنجا که واژه ای در زبان فارسی معادل آن نمی یابیم و لغاتی چون انطباق، تطبیق یافتن ویا ادغام را نیز، مناسب نمی بینیم، لذا اصل واژه لاتین ، که بین الملی شده است را بکار میگیریم.